j210

Amenajare mini teren de fotbal multifunctional

Terenul apartine domeniului public al comunei Sutesti.terenul are urmatorii vecini:la nord teren ce apartine Consiliului local, la sud teren ce apartine consiliului local, la est drumul national 22, la vest teren ce apartine Consiliului local.Din punct de vedere geologic, zona comunei Sutesti se caracterizeaza prin prezenta in suprafata a depozitelor cuaternare (Pleistocene si Holocene).In amplasamentul constructiilor, se va prevedea o excavatie generala pana la cca. 0.5m adancime cu taluze vertical, dupa care excavatia se va adanci perimetral pe traseul fundatiilor, pana la cota de fundare.La realizarea lucrarilor de excavatie si compactare a pamanatului, se vor lua masuri de evitare a socurilor sau vibratiilor puternice, care pot duce la aparitia unor degradari ale constructiilor vecine.

Structuri constructive: pereti structurali din caramida cu stalpi si centuri din beton armat, planseu peste parter din beton armat, fundatii continue sub ziduri.

Galerie foto: Mini teren fotbal

braila_anofm_ro